חדש בספריה: סרטים, הומור ועוד במאגר מידע גדול ומקיף

כולם אומרים שגברים ונשים שונים. אבל האם הדבר מתבטא במבנה המוח? האם הביולוגיה שלנו מכריחה אותנו להיות שונים זה מזו?

במאגר הסרטים החדש שנרכש על ידי הספריה  תוכלו לצפות בסרט משעשע ומדעי בו זמנית, הרצוף הומור, משאלי רחוב, בדיקות מעבדה וניסויי שטח המנסה לענות על השאלה . תופתעו לגלות עד כמה אנו מוטים בנוגע לתשובות על השאלה.

קראו כאן סקירה על הסרט מוח גברי-מוח נשי .

all-in-mind-pstr 

"אשת החצר", הוא סרט  אודות רבקה פאלוך אישה חרדית ועיתונאית פוליטית, מי שהיתה יועצת ראש הממשלה אריאל שרון לעינייני חרדים. זהו סרט תיעודי המתאר את דרכה של רבקה למצוא חתן לביתה. ראו סקירה על הסרט:   אשת החצר – סיפור של כוח ושבירות.

lady-court

במאגר הסרטים החדש  קיים  מגוון גדול של נושאים שעשויים לעניין את הלומדים במסלולים השונים.  מרצים יכולים לכוון אל סרטים מסוימים לצפייה מן הבית או במהלך שיעורים.

לאחרונה גם רכשה הספריה מנוי על הומור מקוון – כתב עת מדעי לחקר ההומור. (כדי לראות את הגליונות המקוונים יש להכנס דרך מאגרי המידע שלנו ולהזדהות)

כתב-העת הינו רב-תחומי ושפיט, עוסק בחקר ההומור והצחוק בדיסציפלינות השונות כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פילוסופיה, אנתרופולוגיה, רפואה, תקשורת, פולקלור, ספרות, קולנוע, תיאטרון, אמנות, בלשנות, מדעי המחשב וחינוך.  כמו כן מהווה כתב העת במה לחקר ההומור הישראלי, היהודי והכללי. 

בגליון מס' 9 תמצאו את המאמר של אורנה בן מאיר הרטוריקה החזותית בקריקטורות על שרה נתניהו (יש להכנס באמצעות סיסמה). באמצעות מחקר חזותי-איקונוגרפי של הקריקטורות של שרה נתניהו, דן מאמר זה בנרטיב  הביקורתי של הדימוי הציבורי שהן מנסחות. המאמר מציג את האמצעים הרטוריים שנוקטים  הקריקטוריסטים – פרפראזה חזותית, פרפראזה מילולית, אנלוגיה, היסק, חזרה והמטאפורה החייתית. הן תורמות לפרישה של שבע תמות הבונות את הנרטיב הזה: השמלה השחורה, הניקיון,המלוכה, הגלידה, השליטה מאחורי הקלעים, "השיגעון" והחזיריות.

בן מאיר מאירה עיניים בניתוח מרתק כיצד התפתחה דמותה של שרה נתניהו בקריקטורות לאורך שנים לפי התמות העולות מייצוג דמותה. חנוך פיבן היה הראשון שיצר קריקטורה לדמותה בשנת 1996 ומאז הלכו הקריקטוריסטים בעקבות הדימוי שהוא יצר.

חנוך פיבן 1996- שרה

חנוך פיבן, שרה נתניהו, 1996

כתב עת נוסף שרכשנו את המנוי אליו השנה הוא "עיונים בשפה וחברה"  כתב העת של האגודה הישראלית לחקר שפה וחברה. זהו כתב עת בין-תחומי שפיט, המציע במה אקדמית לחוקרים העוסקים בלשונות השונות המדוברות בישראל מן ההיבט החברתי-תרבותי. מתפרסמים בו מאמרים מתחומים כגון בלשנות, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, תקשורת, חינוך, תרגום ועוד.

גליון 10/2 2017 הוגדר כגיליון מיוחד בנושא שפה ומיניות ( להלן כניסה לגיליון זה , נדרשת סיסמה). מתוכו נציג מאמר מעניין בשם: "דת זה לא רק צניעות": התמודדות עם שיחים שמרניים על גוף ומיניות בקרב צעירות דתיות . המאמר הוא פרי מחקרן של מיכל רוזנפלד ומיה לביא-אג'אי.

מאמר זה מבקש לבחון את השיחים הבולטים בעולמן של צעירות אלו ואת האמצעים השיחניים והרטוריים שבאמצעותם מתמודדות הצעירות עם שיחים אלו. המאמר מבוסס על ניתוח שיח ביקורתי של ראיונות קבוצתיים עם 50 צעירות דתיות בשירות לאומי, ומתמקד בדיונים הקבוצתיים סביב שני
נושאים: צניעות ומיניות. את מסקנות המחקר תוכלו לקרוא בגיליון עצמו.

בנוסף קיימים כל המאגרים הותיקים והטובים לשירותכם. הכנסו וחיקרו:

מאגרי מידע גישה מרחוק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: